Üdvözöllek európa szívében kedves utazó!

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Share| .

Lív & Tibi - Madness in Torness

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

My heart is european

I am worker, sweetheart

SOLDIER OF LOVE

▽ karakterem arca : Tom Hiddleston

Hozzászólások száma : 49

▽ Munkám : Atomenergetikai mérnök

▽ Szexualitás : Hetero- és reaktorszexuális

Témanyitás

Felhasználó profiljának megtekintése

Szer. Ápr. 08, 2015 1:08 am
Tárgy - Re: Lív & Tibi - Madness in Torness

radioactive
Fogalma sem lehet senkinek, hogy min megyek most keresztül. Vagy, hogy Jónsdottir mit élhet át. Ami ezen a szálon keresztül fut az a teljes erejű egyetértés. Mert magamnak is kikúrt nehezen vallom be, hogy félek. Az utolsó sejtem is retteg, hogy mi lesz ha kiderül, hogy közvetlen paranccsal mentem szembe, az ötven tagja voltam és a modernkor egyik legnagyobb tragédiájában kulcsszereplő voltam. Ez nem egy olyan dolog, amivel az ember otthon büszkélkedik és közben titkon puffog az ostoba dokumentumfilmeken. Mert azok is vannak! Hiába halt meg a főnök pajzsmirigyrákban (nem Fukushimához köthetőben, mert napokkal előtte tapintatosan közölte velünk, mi meg bőgtünk, mint az állatok, mert imádnivaló ember volt), négy év után is egymásnak tartjuk a hátunkat. Ezért látszik rajtam, hogy embertelenül zabos vagyok, amiért lenyúlta a füzetemet.
- Elég szép nagy cicus lehetett, ha elbírta! - marok vissza, de inkább csak a fehér köpeny zsebébe vágom a füzetet. Végigzongorázik rajtam a félelem, de rájövök, hogy szerencsére alaptalanul. A fejem még a helyén. - Ehhez nem! Inkább bubusgasd a műszereket. - felelem szintén halkan, szinte félénken. Amúgy sem vagyok szociális helyzetekben egy oroszlán.
Bólintok és hosszú lépteimmel megindulok a turbinavezérlő felé, most az egyszer elengedem a csipkelődését. Rossz érzésem van. Az nekem alaptalanul nem szokott lenni. Apámtól örökölhettem ezt, aki minden létező gátszakadást érez valahogy.
Belépek a turbinavezérlőbe kissé erőltetett mosollyal, amire az ügyeletes majdnem ragyogva vár minket. Felkészültek ma az biztos. Körbemutatja az értékekeket.
De felszólal a vészjelző sziréna és a telefonom is rezeg. A kettő kombinációja sosem volt jó. Egyrészt mert a magyar telefonom van nálam, nem az NTT Docomo-s, földrengést ez nem jelez. Az NAÜ annál inkább csesztet ezen.
- Jónsdottir! Másik panel! Zárd le a turbinák első részét! - szinte vakkantom, miközben kilököm az ajtón a helyi turbinást. Automatikusan záródó ajtó, a távoli szisszenésekből hallom mi a baj.
- Visszafolyik a rendszer, elindult az automatikus leállás. A turbinák meg forognak. Na ki fog körmöst kapni? - szinte kuncogok, de a panelek másik felén majdhogynem könnyed mozdulattal csapok le mindent ami a reaktorhoz közeli turbinákra rá tudja pakolni a vészféket.

lív. zene. showtime

▽▲▽

Who needs enemies when I have her?

Vissza az elejére Go down

My heart is european

I am worker, sweetheart

SOLDIER OF LOVE

▽ karakterem arca : x Zooey Deschanel

Hozzászólások száma : 4

▽ Munkám : x engineer

▽ Szexualitás : x hetero

Témanyitás

Hétf. Ápr. 06, 2015 5:16 pm

oh, my god..

to: signor dottore, alias Valkai.. ✖︎

Utálom, mikor valakivel együtt kell dolgoznom, és főként egy olyasvalakivel, mint ez a Valkai. Nincs semmi probléma vele, vagy csak mélyen betemetve, az meg ki a francot érdekel.. Én sem akartam, hogy őt kapjam meg partneremként ebben, és azt hiszem, ebben legalább együttértés vibrál közöttünk.
- Egy kiscicával futottam össze, aki elvitte.. - kezdtem bele az újabb idegesítő részbe, amitől már a hideg futkoshat fel és le a hátán, amit én csak kiröhögök. Elégedjen meg azzal, ami van. Tehát velem.. - Már nem is lehet hozzányúlni sem semmihez? - kérdeztem tőle halkan, mert annyira komolynak tűnt ez a pillanat, hogy én még ekkor sem voltam képes visszatartani a mosolyoat.
Most biztosan azt gondolja, hogy elolvastam, pedignem, mert nem volt rá időm sem, csak az első pár lapot lapozgattam át, ennyi. Nagyon félti ezt a füzetet, mintha ez lenne az utolsó mentsvára.
- Akkor ott kezdjük, főnök! - gúnyosan tettem hozzá a főnök szót, de azért kicsi viccelődés gyanánt is. Én már el is indultam, gyors léptekkel mentem, majd aztán megvártam őt, hogy ő legyen az, aki előbb ér oda.
but i set fire to the rain..

My heart is european

I am worker, sweetheart

SOLDIER OF LOVE

Témanyitás

Vas. Ápr. 05, 2015 11:52 pm

radioactive

Az életem a reaktorok, a fizika, az egész, hogy miként teszi emberek millióinak életét könnyebbé valami, az emberi szem számára láthatatlan. Meg, hogy mekkora puszításra képes ha kiszabadul az ember kezei közül a gyeplő. Mikor kicsiként elmentünk osztálykirándulni Paksra, mikor megláttam életem első VVER 440/213-asát. Rögtön tudtam, hogy az az első szerelmem. A nyomottvizes reaktorok. Egymagam pedig teljesen jól éltem eddig a párkapcsolatomban a reaktorokkal, erre az élet beledobta nekem ezt a nőt. Hiába cirkuszoltam Bécsben. Tudtam, hogy kéziféket akarnak rám kötni. Én mondjuk nem az érzelmi hullámvasutamat raktam volna mellém...
A füzetem hiánya maró kicsit, mert nagy kincs. Cigizni nem viszem magammal, nehogy hamu, parázs, netán víz érje. Abba van felvésve ugyanis minden általam látott erőmű gyengepontja, értékei, eltérések, emberi mulasztások. Nem utolsósorban pedig a teljes négy évvel ezelőtti incidens, amit NEM akarom, hogy ő elolvasson.
- Akkor miért nem válaszoltál? Bekapta a turbina a nyelved? - billentem félre a fejem homlokráncolva, majd lemondóan szusszantok egyet. Ahogy közelebb lép, úgy lendül meg kicsit a pulzusom. - Meg behúztad a kincsemet. - veszem vissza a füzetemet, majd felvonom a szemöldököm, de mire felelhetnék a kérdésre, betámad a következővel. Hátrapillantok kicsit és meglátom a művezető hátát. - Most. Kezdjük a turbinavezérlőknél. - bökök az ajtó felé, ami a kis termet rejti maga mögött.

lív. zene. remélem nem lett rémes...

▽▲▽

A hozzászólást Dr. Valkai Tibor összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Ápr. 08, 2015 12:28 am-kor.

My heart is european

I am worker, sweetheart

SOLDIER OF LOVE

▽ karakterem arca : x Zooey Deschanel

Hozzászólások száma : 4

▽ Munkám : x engineer

▽ Szexualitás : x hetero

Témanyitás

Vas. Ápr. 05, 2015 11:16 pm

oh, my god..

to: signor dottore, alias Valkai.. ✖︎

Imádom a munkámat, viszont a szociális érzékem nem jó. Külön világ az enyém, nem tudok társaságban dolgozni, kiváló vagyok, de elviselhetetlen is ugyanakkor. Most meg még egy olyan társat kaptam, akivel a viszonyom ingadozó, és negatívan hat rám, meg egyrészt feszült vagyok, ha a közelemben van, másrészt meg pipa vagyok erre a magyar származású ficsúrra.
Első munkanap első két órája sem volt zűrmentes, most pedig elcsentem a jegyzetfüzetét, hogy beleolvashassak, bár leginkább csak feldúltnak akartam látni őt. Én szeretem szítani a tüzet.
A hangjától kezd zengeni ez a tágas épület, amit én valamilyen szinten élvezek is, hogy a vezetéknevemet ízlelgeti.
- Elsőre is hallottam, hogy keresel, nem volt szükséges újra megismételni, Valkai - feleltem vissza kicsit szemtelenül, mosolygósan. Szeretem az embereket bosszantani, de csak tréfából, úgy veszem észre, ez a Valkai nem érti. - Körbenéztem a csarnokban, és te merre szédelegtél? - közelebb mentem hozzá, és a kitűnő szaglószervemnek köszönhetően rögtön tudtam, hol is barangolhatott, amit persze, meg is jegyeztem. - Füstfelhőbe pancsoltál? - célirányos voltam, de a válasza nem fog érdekelni. - Mikor kezdjük el? - utaltam somolyogva a munkára.
but i set fire to the rain..

My heart is european

I am worker, sweetheart

SOLDIER OF LOVE

Témanyitás

Vas. Ápr. 05, 2015 9:57 pm
Tárgy - Lív & Tibi - Madness in Torness

radioactive

A kelleténél egy leheletnyit nagyobb lendülettel csukom be magam után az ajtót. Gondoltam, hogy pici ajtóval jövök vissza, mert stikában kimentem cigizni a terhelési teszt előtt. Nem sok olyan erőmű van amiért nem repes a szívem túlzottan. Az első helyen természetesen Fukushima Daiichi áll. Második Kashiwazaki-Kariwa. A Torness-i erőmű pedig nem is tudom... olyan ötödik helyen áll? Az elmúlt 10 évben itt is több gubanc volt. Mert a brit kormány egy olyan helyre építette ezt a vackot, ahol sok az alga és a medúza. Én négy éve hasfájásig röhögtem magam mikor eldugult az egész, mert beékelte magát egy valag medúza.
Fütyörészve sunnyogok vissza az egyik géphez leolvasni az értékeket, de valaki megfújta a jegyzeteimet. Első nap... Nyugodj meg Valkai, ne akard egyből lenyelni egészben...
- JÓNSDOTTIR! - bukik ki belőlem mégis, ahogy megpördülök és elvágtatok a turbinacsarnok irányába.
Ez az első munkanapom vele, mint hivatalos felügyelőtárs, nem vagyunk itt két órája, de már háromszor az agyamra ment. Pedig, ha emlékezetem nem csal egyszer megmentettem. Mondjuk én meg az apja képébe hazudtam mikor megkérdezte tőlem, hogy keveredtem-e balesetbe azóta, hogy együtt dolgozunk. Nem akartam neki megmondani, hogy a mentoráltja nem az a kimondottan racionális típus ha beüt a baj. Visznek az ösztönök, én pedig megyek velük. A cipőm gyorsan végigkopogtatja a fém rámpát, ahogy leérek, majd körülnézek.
- Jónsdottir, hol a picsában vagy? Add vissza a jegyzetfüzetem! - szólalok fel jó hangosan hátha meghallja, közben csípőre teszem a kezeim. Olyan főbenjáró bűnt követett el, mintha kihúzta volna a netkábelem WoW-ozás közben...

lív. zene. remélem nem lett rémes...

▽▲▽

Sponsored content
My heart is european

SOLDIER OF LOVE

Témanyitás

Lív & Tibi - Madness in Torness

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére